День української писемності та мови

В землі віків лежала мова,

І врешті вилилась у світ.
О мово, ночі колискова!
Прийми мій радісний привіт.
Навік пройшла пора безславно...
Цвіти і сяй моя державна!
9 листопада, у день Преподобного Нестора-Літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно, адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам'ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки.
До цієї дати у закладі проведено:
- для учнів 1-4 класів години спілкування, для учнів 5-11 кл. відеоуроки;
- у вастибюлі оформлено виставку;
- вчителі української мови та літератури Опольська В. Ф. та Гонта Т. Я. провели (25.10-3.11.) шкільний дистанційний конкурс читців-гумористів "Поліські пересмішники". Переможці Каращук Артем (6-Б), Мельничук Вадим (9-А), Прокопчук Катерина (10-А) беруть участь у міському дистанційному конкурсі;
- вчителі та учні 9-11 кл. взяли участь у ХХI-му радіодиктанті національної єдності: писали уривок нового роману Юрія Андрухович "Слідом за пам'яттю".
Нині рідне українське слово звучить у пісні, в поезії з вуст прозаїків, драматургів. Мова - запорука існування народу. Захищаючи рідне слово, ми захищаємо свою націю, її гідність, право на майбутнє.
Останнє оновлення на Четвер, 11 листопада 2021, 07:52