Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства»

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Для учнів 1-4 класів, класними керівниками було проведеного години спілкування «Ми – різні, але ми –  рівні». Діти переглянувши відеоролик «Як зрозуміти іншого» склали правила як спілкуватися без насильства. Також до розмови були запрошені шкільні офіцери, які провели з дітьми інтерактивні бесіди, результатом якої є те, що діти краще усвідомлюють, що закони виконують не лише каральну функцію, а й захищають інтереси кожного члена суспільства і всього суспільства загалом.

Учні 5-11 класів долучилися до челенджу «#Скажи_насильству_ні», упродовж кампанії учні проводили інформаційні хвилинки, з метою ознайомлення з важливими днями в рамках кампанії:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Класні керівники 5-11 класів провели години спілкування, розповівши дітям про види насильства, правила запобігання насильству, як діяти і куди звертатися, якщо ви стали свідком будь яких проявів насильства. Пригадали профілактичні заходи для попередження ВІЛ/СНІДУ, як захисти права дитини та людини та ін.

Метою проведення кампанії «16 днів без насильства» – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї.

Будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишайте їх у біді!

Останнє оновлення на Вівторок, 28 грудня 2021, 18:08