День пам'яті Чорнобильської трагедії

26 квітня світ згадує Чорнобильську трагедію - найбільшу техногенну катастрофу, спричинену вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку атомної електростанції в результаті якого у довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Вона мала і, мабуть, має й досі трагічні наслідки для українців.                    Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої екологічно-соціальної катастрофи в історії людства. Ця трагедія не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров'я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
До цієї дати у закладі упродовж тижня було проведено такі заходи (онлайн):
- години спілкування, відеолекторії, презентації "Чорнобиль - наш біль", "Чорнобиль. Подвиг. Пам'ять.", "Чорнобиль: як це було", "Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить..." для учнів 1-11 класів. Основна мета яких - згадати про найбільшу техногенну катастрофу та героїзм, сміливість і відвагу пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Школярі схилили голову у хвилині мовчання, вшановуючи подвиг людей, життя яких обірвав смертоносний атом. Цей подвиг назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам'яті українського народу за їх високу громадянську позицію;
- фото-флешмоб під час якого учасники виконали такі завдання: викласти слово "Земля" із будь-яких предметів та зробити фото; написати про те, що ти зробиш, щоб планета Земля залишалася квітучою і красивою; намалювати природоохоронний знак "Бережіть природу" і зробити фото.
26 квітня - це день нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв'язання екологічних проблем.
У перший день війни Чорнобильська атомна електростанція була захоплена ворогом, тоді ж були вчинені провокації зі сторони рф, взято в полон захисників ЧАЕС та вивезено частину її обладнання.
Україна і світ з острахом спостерігали за тими подіями. Адже це страшно - вдруге пережити катастрофу подібного масштабу.

Останнє оновлення на Понеділок, 02 травня 2022, 06:19